Může metoda kinesiotapingu, tzv. tejpování, pomoci laktaci rozběhnout a následně i udržet? Pro jaké ženy je metoda vhodná, jak a kam se tape aplikuje a na koho se můžete obrátit o pomoc a radu při této metodě?
V praxi porodní asistentky a laktační poradkyně se setkáváme po porodu klientek v období kojení s řadou problémů. Jedná se velmi často o nesprávnou techniku kojení, potíže s bradavkami, či bolestivá a nalitá prsa.
V případě ale, že se mamince po porodu z nějakého důvodu nedaří rozběhnout kojení jsme ženě připravené pomoci a to prostřednictvím revoluční metody kinesiotapingu.
Fyziologie účinku kinesiotapingu vychází ze správné aplikace vhodné techniky tapu na část pokožky povrchu prsní tkáně, nikoliv na dvorec či bradavku. Tím dosáhneme reflexní odpovědi organismu a pokusíme se odstranit patologické dysbalance. Výsledkem je funkční stav laktace.
Metodu kinesiotapingu praktikuji nejčastěji u žen v kojícím období s problematikou nedostatečné tvorby mateřského mléka, nebo u maminek, které pociťují, že se mléko městná a nemůže dostatečně odtékat do prsních žláz. Samozřejmě účinnost kinesiotapu podporuji i dalšími metodami, jako např. homeopatií, aromaterapií či fytoterapií.
Cílem je pokusit se či nejlépe dosáhnout pomoci fasciální techniky nadzdvižení prsní tkáně a tím i uvolnění prsní žlázy a korekci množství mateřského mléka. Jednodušeji řečeno tape zvedá prsní kůži a zvyšuje prostor pod ním, aby se zvýšila cirkulace mateřského mléka. Účinnost tapingu očekáváme do pár dnů.
Obvykle tape aplikujeme na obě dvě prsní tkáně kůže. Tape zůstává na kůži optimálně cca až 1 týden. Poté aplikaci opakujeme přibližně do 14 dnů až 3 týdnů, nebo dle potřeby klientky.
Jako laktační poradce Vám s touto problematikou velmi ráda pomohu.
MamaBabyStudio
Mgr.Eva Smrkovsky – porodní asistentka a laktační poradkyně
U Studánky 32
Praha 7
www.mamababystudio.cz
Napsat komentář