Nový rok, nové výzvy!
Přinášíme vám souhrn lednových událostí a našich plánů na únor.
Naším posláním je být tu každý den v roce pro všechny rodiče a blízké předčasně narozených dětí. Poskytovat okamžitou a ucelenou informační podporu rodinám i zdravotníkům, zvyšovat povědomí o problematice předčasného porodu v České republice i na mezinárodní úrovni. Podílet se na vzdělávání zdravotníků a věnovat se podpoře výzkumu příčin a prevence předčasného porodu.
Pokřtili jsme Paula!
10. ledna 2025 byl Paul přivítán a symbolicky pokřtěn čepičkou v knihovně Kliniky Gynekologie, porodnictví a neonatologie 1.LF a VFN u Apolináře za přítomnosti naší první dámy Evy Pavlové, přednosty kliniky prof. MUDr. Davida Cibuly, CSc., primáře neonatologie prof. MUDr. Richarda Plavky, CSc., ředitelky Nedoklubka Lucie Žáčkové a dalších hostů z řad zdravotníků, dárců, médií a týmu Nedoklubka.
Díky všem, kteří se pro projekt nadchli a podpořili jej, jsme tak zdárně ukončili první fázi projektu… Přivezli jsme Paula do Čech… V následujících měsících nás čeká příprava výukových materiálů, školení metodiky a funkcí zdravotnického školícího personálu a následně pak na podzim 2025 navážeme zahájením výuky.
Více o projektu se můžete dozvědět na nedoklubko.cz/paul
Zúčastnili jsme se oslavy 10. výročí Značky spolehlivosti v ČR.
Tuto značku uděluje Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, z.s..
Součástí programu byla prezentace výsledků průzkumu “Dary od soukromých dárců v neziskových organizacích”. Výsledky průzkumu prezentovali zástupci AVPO ČR na slavnostním předávání certifikátů „Prověřená veřejně prospěšná organizace“ v pražském klubu Jazz Dock.
Značku spolehlivosti, která je spojena s důkladným auditem organizace, si přebralo sedm nových držitelů. Počet veřejně prospěšných organizací s touto značkou tak narostl na 42.
Nedoklubko je držitelem ZNAČKY SPOLEHLIVOSTI už třetím rokem!
Tato značka je zárukou pro dárce i veřejnost, že veřejně prospěšná organizace naplňuje své poslání a řádně hospodaří se svěřenými prostředky. Více na znackaspolehlivosti.cz
Výzkum předčasných porodů týmu Doc. MUDr. Michala Kouckého, Ph.D. se dočkal důležitého milníku!
Projektem Pomáháme donošení finančně podporujeme výzkum, jehož cílem je pokusit se prokázat, že již v průběhu prvního trimestru je možné z krevního vzorku rozpoznat změny v imunitním systému ženy, které by mohly upozornit na to, že se „chystá“ proces spontánního předčasného porodu.
Celkem již na tento výzkum, který podporujeme od roku 2017 putovalo krásných 889 359 Kč! Na letošním šeku, který jsme výzkumnému týmu předali, je krásná částka 120 000 Kč. Děkujeme všem dárcům, kteří tento projekt podporují, má to smysl! 🙏💜
Gratulujeme týmu k dalšímu důležitému milníku, kterým je publikovaný článek v 2. nejvýznamnějším porodnickém časopisu na světě – American Journal of Obstetrics and Gynecology. 👏
Výzkum nyní postoupil do další fáze ověřování 👇
„Na našem vzorku pacientek, které následně porodily předčasně, byly již v I. trimestru patrné změny. Byly vidět snížené počty imunitních buněčných populací, které jsou v lidském těle mimo jiné zodpovědné za toleranci plodu. Změny, které předcházejí závažným těhotenským komplikacím, které mohou vést k potratu či předčasnému porodu, jsou zřejmě nastavené už od začátku těhotenství… Proto má smysl pátrat po těchto dispozicích velmi časně. Dnes již máme nástroje, jak riziko komplikací v těhotenství snížit. Zatím se jedná o malý soubor žen, a proto nyní pokračuje studie PRIME. Do projektu se stále může zapojit jakákoliv žena, která je na začátku těhotenství, nabízíme jí dohled na těhotenstvím. Vítáme především budoucí maminky, které už mají za sebou zkušenost s komplikacemi v těhotenství.“
Doc. MUDr. Michal Koucký, Ph.D.
📢 Do výzkumu stále hledáme budoucí maminky, které jsou na začátku těhotenství. Informace a registrace do výzkumu nedoklubko.cz/vyzkum.
Projekt je schválen Etickou komisí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.
Druhé Matinée Nedoklubka v Hard Rock Cafe Praha
Únor je měsíc, kdy se setkáváme s celoročními partnery našich projektů. Zveme je na jedno místo. Nějaké výjimečné místo… Letos do Hard Rock Cafe Praha. V neformálním prostředí, v příjemné atmosféře, která každého chytí za srdce. Seznámíme naše partnery s tím, co vše jsme i díky nim zvládli v minulém roce a jaké jsou naše plány pro ten letošní. Děkujeme za podporu a těšíme se na setkání.
Budeme součástí programu konference Repromed 2025
25. 2. 2025 proběhne v Kongresovém centru Grandior Hotel Prague 8. ročník semináře reprodukční medicíny a imunologie Repromed. V rámci bloku věnovanému preeklampsii budeme mít možnost vystoupit s prezentací, která má upozornit na důležitost screeningu preeklampsie a prevence preeklampsie.
I v letošním roce se podílíme na pořádání kurzů Vývojové péče pro zdravotníky po celé České republice.
Těchto kurzů se účastníme již od roku 2019. Je to pro nás skvělá příležitost, jak představit zdravotníkům neonatologii pohledem rodičů a také naše projekty a materiály. Děkujeme Zuzaně Tomáškové, která tyto kurzy vede, že se tomuto tématu dlouhodobě aktivně věnuje a že předává cenné a důležité informace zdravotníkům z celé republiky. Děkujeme, že můžeme být součástí.
SLEDUJTE NÁŠ KALENDÁŘ
Podpořte rodiny, kterým se miminko narodí předčasně.
Děkujeme!
VAŠE NEDOKLUBKO
Napsat komentář